Mikor vegyem meg a csempét?
Ezt ritkán kérdezik tőlem. Mindenki úgy gondolja, hogy erre tudja a választ.
Általában rosszul tudja.
Még a legnagyobb tüzépek, vagy nagykereskedések sem tartanak minden csempét raktáron, amit bemutatnak a bemutatótermeikben, hát még a kisebb üzletek. Szaküzletek, mintaboltok, igen kicsi raktárkészlettel dolgoznak, amit gyakori szállítással igyekeznek kompenzálni. Ez heti 1-2 alkalmat jelent.
A külföldről, közvetlenül a gyárból megrendelt termékeknél az átlagos szállítási idő 2-3 hét. Ez azt jelenti, hogy szezonban inkább 2, szezonon kívül, inkább 3 hét.
Ha igényes vagy, és fontos számodra a fürdőszoba illetve a burkolatok a házban akkor a csempe választás és megvásárlás egy hosszabb folyamat. Először tájékozódsz, mondjuk az interneten, aztán ellátogatsz néhány üzletbe, kiválasztod a csempét, amit a fürdőszobádban és a házadban szeretnél látni. Igen ám, de hogyan legyen felrakva, és lerakva álmaid csempéje, azt még meg is kell tervezni. Ilyen terveket csinálok én is nap mint nap.
A tervek alapján ki kell számolni a szükséges mennyiséget, és mehet a megrendelés.
Persze zanzásítottam megint, de azért látszik, hogy az esetek többségében ez nem annyi, mint bemenni a sarki kisboltba kenyérért, meg tejért.
Na de a döntés is hosszú távra szól, így nem ajánlatos elkapkodni. Jót átgondolt megfontolt döntést kell hozni, hogy örömmel nézd az elkövetkező 15-20 évben a csempét és burkolatot amit most megveszel.
Ha sürget az idő, akkor szűkülnek a lehetőségek. Akkor abból kell választanod, ami éppen van, vagy nagyon rövid időn belül megérkezik.
Ne tolj ki magaddal, menj el időben csempét vásárolni. A várható burkolás előtt legalább egy hónappal, vagy korábban, és így bármit is választasz, biztosan megérkezik, időben, mire kell.