Vannak néhányan, akik bejönnek a boltba, meglátnak egy csempét, megtetszik nekik és megkérdezik, ezt lehet konyhába rakni?
1., Na szóval, van e olyan, hogy konyhacsempe?
Nincs!
Minden falicsempét lehet tenni konyhába is, amennyiben az tetszik.
Konyhai dekorok viszont vannak, habár ezek nem a minőségük miatt alkalmasak konyhába, hanem a mintájuk miatt. Különböző gyártók előszeretettel csinálnak zöldséges, gyümölcsös, teáskannás dekorokat, esetleg több darabból álló komplett képeket.
2., De akkor mégis milyen csempét tegyek a konyhába?
Rossz hírem van! Előbb a konyhabútort kell kiválasztanod. A konyhacsempét a konyhabútor stílusával, színével kell összehangolni.
3,. A járólapnak és a falicsempének illeni e kell egymáshoz?
A konyhacsempének a konyhapulttal kel igazán harmonizálnia, nem pedig a járólappal, hiszen nem látod őket egymás mellett.
4,. Az egész falat le kell csempézni a konyhabútor mögött?
Nem!
A konyhabútor mögé nem szükséges csempét tenni, pont elég arra a részre, ami az alsó és a felső bútor között van, ami látszik. Ez általában 60 centiméter. Ami látszik, oda viszont tenni kell. A páraelszívó általában feljebb van, mint a szekrény többi része, azért ha egy vonalba van rakva a csempe, itt kilátszik egy kis rész a falból. Ez egy tipikus hiba, ami sajnos a legigényesebb konyhát is kicsit igénytelenné teszi, látszik, hogy nem volt tervezés, nem volt átgondolva. Az ilyen apróság a különbség az igényes, és az „így sikerült” között.
Mivel ez elég kis felület, konyhánként általában 3-4 négyzetméter, ezért bátrabban lehet választani egy kicsit magasabb árkategóriában is.
5., Divat még a 10×10-es konyhai csempe?
A mai napig az egyik legnépszerűbb konyhai falicsempe nálunk a 10×10-es kicsit rusztikus csempe. De könyörgöm, a modern konyhához ne ilyet válasszatok! Aki ilyet szeretne, súlyosbítva néhány zöldséggel meg gyümölcskosárkával, az legyen kedves klasszikus, rusztikus konyhabútort választani.
6., Milyen csempe illik még a rusztikus, klasszikus konyhabútorhoz?
A rusztikus konyhákhoz nagyon jól illik még a Metró csempe, erről olvashatsz egy régebbi cikkemben
ITT
7., Milyen csempe illik, a modern, minimál stílusú konyhákhoz?
A modern konyhához jól illenek a nagyobb méretű lapok fektetve rakva, fényes, vagy matt felülettel.
Ha díszes a konyha, szépen kidolgozott részletekkel, a csempe legyen egyszerű, hogy kiemelje a bútor szépségét.
Ha a bútor egyszerű, akkor lehet a produkció a csempe. Például fehér, vagy szürke bútor piros csempével nagyon ütős lehet.
8., Van olyan csempe, ami minden bútorhoz illik?
Ami amolyan jolly joker a konyhában, az a mozaik. Az üvegmozaikok nagyon jól illenek a modern és a klasszikus konyhabútorokhoz is. Ezek óriási szín és méretválasztékban kaphatóak, könnyen találhatsz olyat, ami illik a konyhádhoz.
9., Követ, vagy kőhatású díszburkolatot tehetek a falra a konyhában?
Lehet még látni mostanában a magazinok hasábjaik különböző köveket, vagy díszburkolatokat a konyhákban. Ezekkel csak óvatosan, hiszen szinte minden bútorhoz jól illenek, de takaríthatatlanok. Nem praktikusak, csak olyan helyre ajánlom, ahol a konyhát nem, vagy csak nagyon ritkán használják.
A lényeg, hogy ne ess túlzásokba. Itt is igaz, hogy a kevesebb néha több.
Ha tetszett a cikk oszd meg másokkal is!
Ha van valami, amiről szívesen olvasnál, kérdezz a hozzászólásoknál, vagy küldj nekem emailt az
info@lakinta.hu email címre.
23 comments for “Konyha 9x, avagy okosságok a konyhacsempéről.”